Jak vzniká časopis

25.3.2022

Pátek je pro naše starší žáky podle rozvrhu „volnější“ den. Ovšem poslední březnový pátek čekalo 3.-5.ročník nabité dopoledne – projektový den JAK VZNIKÁ ČASOPIS.

Program si pro děti připravila paní Martina Rychtarová – opravdový tvůrce časopisů, kreativec, copywriter,….a v neposlední řadě šéfredaktorka našeho místního Zpravodaje.  Děti se dozvěděly něco z historie tisku, odpověděly si na otázky: co je vlastně časopis, proč je dobré o časopisech něco vědět, co musí mít nutně každý časopis, kdo ho tvoří, jak vlastně probíhá jeho tvorba, která strany je nejdůležitější, co dělá dobrý časopis dobrým časopisem; diskutovaly o tom, co musí mít dobrý článek i jak důležitou součásti každého časopisu je inzerce. Ale hlavně si během dopoledne ve skupinkách vytvořily svůj vlastní časopis! Nejenže to děti nesmírně bavilo, jejich časopisy se ohromně povedly!!!