Otevřená zahrada Brno 21.4.2023 – výukový program Jaro v zahradě

Otevřená zahrada se nachází v samém centru Brna, na ulicí Údolní. Je ovšem ideálním místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu. Najdete tam výukovou zahradu čtyř živlů i bývalou Boromejskou zahradu, kde lze zažít zemědělský koloběh od hlíny až po vidličku.

Naše děti si prošly komponovaný program pro mladší školní žáky – Jaro v zahradě. Roztopily pec a každý si upekl kváskový chlebíček/rohlík/pletenec…. Spolu s čajem z jarních bylinek a si tak vyrobily dobrou a zdravou pomazánku. Bylinkový nápoj si mohly osladit medem z plástve od místních včel.
V druhé části programu si zahrály šifrovací hru, která je zasvětila do kouzel zahrady a jara v ní. Děti neopomněly „navštívit“ zdejší králíčky, slepice, ovce; prolézt si několik důmyslných tunelů a schodišť či ošplouchnout se u vodopádu…