Výukový program Lesů města Brna – PTÁCI

Kolem naší obce se rozprostírají vesměs lesy, které patří právě Lesům města Brna. Ale nejen proto jsme se letos po delší době rozhodli opět zařadit do výuky programy, jež nabízí v rámci jejich lesní pedagogiky. Druhou říjnovou středu to byl program věnovaný ptákům.

Program probíhal v Lesním areálu U mravence v Brně – Řečkovicích. Děti si ve dvou skupinách prošly naučnou stesku lesem kolem areálu, kde se dozvěděly mnoho zajímavého o životě v lese, zvířatech a hlavně ptácích, poslechly si jejich zvuky, navštívily učebnu ve větvích a naučily se něco málo z myslivecké hantýrky. V poznávání ptáků a jejich způsobu života pokračovaly i ve venkovní učebně v zázemí areálu. Tam si také nakonec vyrobily šiškové krmítko se semínky i opravdickou ptačí budku. Na jaře nás čeká další setkání s lesními odborníky, tentokrát v Oboře Holedná.