Jarní ponožková výprava 3.6.2021

Konečně jarní počasí se dostavilo až na začátku června a my toho využili pro naši další ponožkovou výpravu. Les jsme poznávali, jak se patří – všemi smysly.

A jakými aktivitami jsme si tentokrát prošli?

• JESTŘÁBY – běhací hra, obdoba „Rybičky, rybáři jedou“, jestřáb se snažil chytit ptačí rodiče, kteří mláďatům běhali pro potravu (všechny „role“ samozřejmě obstaraly děti J);
  • LESNÍ PALETA – tradičně jsme v lese lovili barvy a nanášeli je na paletu do Lesního deníku;
  • LESNÍ PARFÉM – děti do předem vyrobených papírových kelímků sbíraly přírodniny a vytvořily si svůj vlastní, ryze specifický, lesní parfém; např. ty s konvalinkou nebo jedlovými bodličkami se směle vyrovnaly prodávané aromaterapii!

Když jsme došli až k altánku u Naučné stezky LMB, byl tak právě čas dát si svačinu a chvilku volné zábavy.

• MŮJ STROM – hra ve dvojicích, nejprve si každý vyhlédl svůj strom, zavedl k němu kamaráda, který měl zavázané oči, a ten si mohl strom alespoň osahat. Potom dostal za úkol strom znovu najít, s rozvázanýma očima;
  • DOMEČEK PRO PONOŽKU – tradičně nejoblíbenější aktivita opravy či celkové obnovy lesního obydlí pro ponožku.

Po návratu do školy jsme si výpravu vyhodnotili, zrekapitulovali dodržování našeho Lesního desatera a zapsali/nakreslili nejlepší zážitek.